Duminică, Iunie 16, 2024

VIZIUNEA Colegiului Economic “Ion Ghica” BACĂU

Colegiul Economic „Ion Ghica” Bacău va fi instituţia în care elevii vor descoperi şi îşi vor dezvolta aptitudinile. Aici se va încuraja competiţia şi performanţa, se va forma gândirea critică şi vom oferi şanse reale de orientare a carierei.

Politica educaţională promovată de noi va permite transformarea Colegiului Economic „Ion Ghica” Bacău într-o şcoală recunoscută pe plan naţional şi european pentru managementul performant, pentru climatul organizaţional oferit, pentru finalitatea pregătirii profesionale în domeniul profilelor existente, ca o premisă de îmbogăţire economică şi culturală a comunităţii locale şi naţionale.

Anunturi

TESTARE JUDETEANA LIMBA ENGLEZA 22 MAI 2024

Din cauza unor probleme tehnice, va rugam sa verificati din nou tabelul cu rezultatele testare bilingv inainte de contestatii.

Termenul de depunere a contestatiilor se prelungeste pana la ora 17. Dupa ora 15, contestatiile pot fi depuse online la adresele

cnva_bacau@yahoo.com

colegiul_ec_bac@yahoo.com

Rezultate initiale

Anunt

BAZA DATE BILINGV_CENTRUL II_ORAL

BAZA DATE BILINGV_CENTRUL II_SCRIS

Program de acces pe spatiile exterioare si pe terenul de sport ale colegiului

Lista posturi vacante 2024-2025
Conditii specifice mobilitate 2024-2025

Festivitatea de deschidere a noului an școlar va avea loc luni, 11.sep.2023, pe terenul de sport.

Rezultat selectia dosarelor concurs ocupare post ingrijitor

Rezultat selecția dosarelor concurs ocupare post muncitor

Anunt concurs ocupare posturi

Date contact